Kişisel Site

Zayıflamayı Kolaylaştıran Seçenekler

26 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 398 views Görüntülenme

Zayıflamak, kişinin var olduğu bedenden başka bir bedenmiş gibi şekil almasını sağlamaktır. Zayıflama daha çok kilo alımı ile istenilen bir eylemdir. Bu eylem vücuda karşı koyma savaşı yani direnmedir. Kişinin alışmış olduğu düzenden sıyrılarak farklı bir düzende devamlılığını sağlamasıdır.

Zayıflamaya karar veren ve vücudundaki fazlalıklardan rahatsız olan bir beden, öncelikle beyninde bu duruma yer vermeli ve bunu yapacağına dair inanmalı ve bu inanç sürecinde olanca sabırla ilerlemeye devam etmeli ve sonuca varmak için vazgeçmemelidir.

Zayıflamaya karar verdikten sonra beynimizi bu düşünce ile tanıştırdıktan sonra beynimizde yaptığımız değişiklikleri yeme şeklimize yansıtmalı ve gene aynı şekilde sonuca ulaşana kadar sabırla direnmeliyiz.

Yeme şeklinizdeki değişikliklere başlamak ve olumlu sonuçlar almak adına öncelikle buzdolabınızın içeriğini değiştirmeli ve üzerine sadece açılıp alacağınız yemek saatini yazmanız olacaktır. Genelde insanlar atıştırma kapsamında mutfakta ilk arayışları dolaba bakmakla olur. Her ne kadar dolabı açmanız gerekse de açma eyleminde bulunursunuz. En azından sizi uyaran bir not açmadan geri dönüş yapmanızda size yardımcı olacaktır.

Dolabınızın iç kısmının da ufak tefek değişiklikler yapın. Seçenekleri azda olsa azaltın. Azaltamıyorsanız sebze ve meyve bulundurun. Birde vazgeçemeyeceğiniz dolap arkadaşınız yoğurt ile bütünleştirin.

Kıyafetlerinizin bedenlerini vücudunuza az bir genişlik bırakacak şekilde değil az da sizi sıkacak şeklinde alın. Her giyişinizde oflayacak ve bu durumun verdiği rahatsızlıktan dolayı daha çok yeme eyleminden fark etmeden de olsa uzaklaşacaksınız.

Yeme şeklinizi ilk olarak değiştirmek adına 3 beyazdan uzak durarak başlayın. Şeker, un ve tuz. Çaylarınızın şekerini azar azar azaltın ve sonunda hiçe indirgeyin. Hamur işlerinden kopamayan bir bedene sahipseniz bu işi yavaş yavaş yapın ve yemeyin, değil tadında bırakın. Vucut için gerekli olan tuz miktarını aşmamaya çalışın ve yemeklerinizi tuzsuz bir şeklide pişirin. İhtiyacınız olduğu kadarını sepin.

Atıştırmalıklardan vazgeçemeyen bir mideye sahipseniz, atıştırmalık dolabınızı tümden iptal edin ve layt atıştırmalıklar yerine bırakın. Ara öğün diye adlandırdığımız bölümlerde çok olmamak kaydı ile bunları tercih edebilirsiniz.

Bulunduğunuz binada var olan asansör varlığını yok sayın ve merdivenleri tercih edin. Gideceğiniz yer çok da bir mesafe uzaklık arz etmiyorsa araç şeklinde değil yürüme şeklinde tercih değiştirin.

İş yerinde fazlasıyla masa başında oturan bir işe sahipseniz, iş dönüşü mutlaka bir yarım saate yakın temiz bir hava da depolamak amacıyla hızlı yürüyüşler yapın.

Televizyon karşısında yediğiniz her şeyi unutun ve yerine şekersiz vitamin deposu içecekleri tercih edin..

Hayatınıza sebze yeme kavramını yer edinin ve adeta bütünleşin. Yaptığınız yemeklerde sebze miktarı fazla, yağ oranı düşük kılın.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Soğuk havalarda yüz felcine dikkat edin
Yüz felci geçirme durumunda göz kapağı kapatılamaz, dudakların kenarları aşağı sarkar, alnın gerginleşmesi gerçekleşir.Yüz felci geçirme durumlarında hastaların iyileşme durumları farklılık gösterebilir.Bir insanda yüz felcinin iyileşme olasılığı %80′ninde 15-20 gün sürerken, %10′unun iyileşme olasıl...
Varis Oluşumu İçin Doğal Yöntemler
Varis; önemli bir sağlık sorunu olarak birçok kişide günümüzde görülebilmektedir. Varisten kurtulmak için ilk olarak yapılması gerekenler, damarların üzerindeki baskıyı azaltmak olmaktadır. Basit yaşam tarzı değişiklikleri ile damarların üzerindeki bu baskıyı azaltmak ve büyük ölçüde damarların katlandığ...
Yaprak Porselen
Yaprak porselen; dişlerin sadece ön yüzlerinden tırnak kalınlığı kadar doku kaldırılması ve daha sonra dişlerin kesilmesinden sonra belirli bir ölçü alınarak, gerekli porselenin yapıştırılması sonucu elde edilmektedir. Bu işlem esnasında bir anestezi veya uyuşturma gerekmemektedir. Çünkü yaprak porselen esnasın...

Yorumlar