Kişisel Site

Yazıcı çeşitleri

2 Kasım 2013 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 499 views Görüntülenme

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ev kullanıcıları için uygun olan yazıcı çeşididir. Diğer yazıcılardan daha ucuz olduğundan dolayı daha ekonomiktir. Çeşitli modeller tarafından üretilerek her yerde bulunabilir bir yazıcıdır. Bağlantı yapıları oldukça pratiktir. Her türlü laptop ve notebooklara kolaylıkla bağlanılabilir.
Nokta vuruşlu yazıcılar, iğne yardımıyla mürekkebin renklendirerek kağıda aktarılmasıdır. Nokta vuruşlu yazıcılar, ikinci, üçüncü, dördüncü kopya kağıtlarına da baskı sağlamaktadır. Diğer yazıcılarda bu özellik yoktur. İkili, üçlü, dörtlü faturalandırma sistemlerinde kullanılmaktadır.
Lazer yazıcılar toner yapısı ile çalışmaktadır. Toz tonerlerle yapılır. Çok uzun kullanılabilir lazer yazıcılar. Büyük şirketlerde, ofislerde daha çok kullanılmaktadır. Çok fazla baskı yapılacak işlerde kullanılmaktadır. Üç bin, dört bin kadar baskı yapma özelliğine sahiptir.
Lazer ve mürekkep yazıcılar fotoğraf basmak için uygun yazıcı çeşitleridir. En iyi kalitede fotoğraf basmak için, doru ürünler ve malzemeler bir arada bulundurulmalıdır. Yüksek çözünürlüğe sahip olmak da önemlidir.
Sürekli fotokopi, tarayıcı, fotoğraf baskısı, çıktı kullanan kişiler için çok fonksiyonlu yazıcılar kullanılması tercih edilmelidir. Bu makine sayesinde bütün işlemler yapılabilir ve tasarruf sağlamış olursunuz.
Günümüzde kabloya ihtiyaç duyulmadan kullanılan yeni nesil yazıcılar bulunmaktadır. Kablosuz ve bilgisayara ihtiyaç duymadan basım yapmak mümkündür. Yeni makinelerde özel giriş sayesinde fotoğraf makinesindeki bir resim direkt olarak yazıcıdan çıkmaktadır. Bluetooth ve wireless üzerinden kabloya ihtiyaç duyulmadan resim, doküman gibi şeylerin çıktısı kolaylıkla alınabilmektedir.

Etiketler :

Benzer Yazılar

ANDROİD İŞLETİM SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ
Android işletim istemi, google tarafından geliştirilmiş linux tabanlı bir işletim sistemidir. Mobil cihazlarda kullanılarak başlamıştır. Açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olan Android işletim sistemi, üretici ve kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.   Android işletim sistemi sayesinde kullanıcıl...
elektironik-sigaranin-zararlari
Sigara kullanıcılarının gerçek sigaralardan kurtulmaları için özel bir formül ile yurtdışında geliştirilmiş olan elektronik sigara; bilim adamları tarafından ince elenip sık dokunarak hazırlanmış bir üründür. İnsanların sigaradan uzaklaşmalarına yardımcı olarak formülü ve yapısıyla dikkat çeken elektronik...
iPhone
iPhone Son Çıkardığı Modeli 5 Serisiyle Birlikte Hem Samsung'a Hem de Diğer Telefon Firmalarına Rakip Olmaya Son Hızıyla Devam Ediyor Samsung’la Yaptığı Adeta Devasa Savaş Haline Gelen Bu Çatışmada Hız Kesmeden İlerleyen ve Yerini Koruyan İphone Her Zaman ki Gibi Şık Narin ve Kullanışlı Bir Telefon Haline Getire...

Yorumlar

  1. ertugrul diyor ki:

    yazıcı markalarının en iyi ve tüm çeşitleri yeni sitemiz …… adresinde mevcuttur.