Kişisel Site

Turuncu Gül ve Anlamı

18 Ocak 2014 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 968 views Görüntülenme

Turuncu bilindiği gibi canlı ve sıcak bir renktir. Güller ile bütünleştiğinde ise sarı gülün ayrılığını ve kırmızı gülün derin aşkını ortalama görevi yapar ve büyüleme adına büründürür kendini. Karşınızdaki kişinin dikkatini çekme gibi bir çabanız varsa kendinizi yormadan uzatacağınız turuncu gülle bunu kolayca yapabilirsiniz. Renk ahengi olarak oldukça büyüleyici olan bu renkteki güller aynı zamanda cazibeyi de ifade etmektedir.

Eğer ki, küs olduğunuz partnerinizle barışmak adına bir çiçek tercihinde bulunacaksanız bu turuncu gül olmamalıdır. Çünkü canlılığı çekiciliği simgeleyen bu gül, kızgınlıkların da alevlenmesinde katkıda bulunulacaktır. Bu nedenle tercih daha sakin bir gül renginde karar kılınmalıdır.Turuncu gül,dışa dönüklüğün bir ifadesi olarak kişiye karşı düşüncelerinizi net bir şekilde açıklayacağınız anlamına da gelmektedir.Bu netlik verilen gül ile kesinlik kazanır ve verilen turuncu gül den cesaret alınır.Çünkü turuncu gül anlamında harekete geçme eyleminini de barındırmaktadır.

Turuncu gül, fazla karşılaşılamayan bir gül olma özelliği ile de verilen kişiyi özel kılar. Kokusu çokça derinden çekilmedikçe alınmayan fakat alındığında ise baş döndüren özelliği ile gizli kendine has cazip koku sinyalini karşıdakine sunar. Turuncu gül tutku anlamını da taşımaktadır. Tutku kişiyi heyecanlandıran bir bağla kişiyi kendine bağlayan bir histir. Tutku ile bağlandığınız bir sevgiliniz var ise turuncu güllerden yana tercihinizi kullanmalısınız.
Turuncu gül nadide bulunan güllerin arasında yer alma özelliğine sahip olması nedeni ile de farklı bir güzelliğe ve bakıldığı anda göz kamaştırıcı can alıcı bir renge sahip olması nedeni ile de baş döndürücü bir güzelliğe sahip biri ile beraberseniz turuncu gülle bu güzelliği tamamlayabilirsiniz.

En çok dile getirmekte zorlanılan fakat gerçekten özlenilen bir sevgilinize turuncu güller ile özlediğinizin ifadesini sunabilir ve size sunacağı turuncu gül desteği ile de bu duyguyu dile vurabilirsiniz. Turuncu gülün tonlarından en çok değerli olarak bilineni gün batımı renginde olan tonlarıdır. Gün batımının kişide yarattığı gönül hoşluğunun, duygusallığın ve sevdiği kişinin yanında olması isteğinin sembolüdür.

Turuncu gülün gonca hali, başlanmamış birlikteliklerin çok farklı heyecanlar ile dopdolu yaşanabileceğinin göstergesi olarak değerlendirilebilir ve sunulan bir gonca gül ile bu beraberliğe farklı bir adım atılabilir. Açık tonlarını değerlendirmek isteyen kişiler ise genellikle bazen durgun, bazen coşkulu, bazen düşünceli kişilerin sunabileceği güllerdir. Yaşanılan beraberliklerde yaşanılan coşkular kadar hüzünlerinde göğüsleyebilecek duygusal bir yüreğe sahip kişilere sunulabilir.

Benzer Yazılar

Sardunya ve Anlamı
Sardunyalar çoğunlukla pembe renkte açmaktadır. Dört mevsim çiçek açması ile de tercih edilen bir çiçek türüdür. Sardunyalar, bu görselliği ile taşıdığı anlam bitmeyen bir sevgiyi sembolize etmektedir. Bitmeyen sevgi her zaman için şeffaflığını ve canlılığını koruyor olarak duruşu ile genelliklede sardunya...
Zambak ve Anlamı
Zambaklar daha çok ölümü simgelemektir. Ölen kişilerin daha çok topraklarına ekilen zambaklar, aslında masumiyeti ve saflı anlatmak istemektedir. Zambakların soğanları delindiğinde içinden çıkan süt yoğunluğunda bir sıvı akmaktadır. Süt dünyada alınan ilk tat olması bakımından zambak aslında hayat demektir. ...
Sümbüller ve Anlamları
Mor Sümbül Şekil olarak mor sümbüller bir birine sıkı bağlanmış çiçekleri ile bağlılığı ve derin kokusu ile de çekiciliği simgelemektedir. Hayatınızdaki kişi sizden gül beklerken mor sümbüller ile burukluk yaşayacağını sansa da yaydığı derin güzel kokusu ve çiçeklerinin görkemi ile memnuniyeti illak...

Yorumlar