Kişisel Site

Sümbüller ve Anlamları

17 Ocak 2014 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 6.955 views Görüntülenme

Mor Sümbül

Şekil olarak mor sümbüller bir birine sıkı bağlanmış çiçekleri ile bağlılığı ve derin kokusu ile de çekiciliği simgelemektedir. Hayatınızdaki kişi sizden gül beklerken mor sümbüller ile burukluk yaşayacağını sansa da yaydığı derin güzel kokusu ve çiçeklerinin görkemi ile memnuniyeti illaki dile vurmak zorunda kalacaktır.
Mor sümbüller renk olarak cesur duyguları ifade eder gibi gözükse de taşıdığı anlam daha çok bir rica ve af dileme anlamını sembolize etmektedir. Mor sümbüller ile size küskün olan hayatınızdaki kişinin gönlünü çabukça alabilir ve bir özür mahiyetinde iletilerde bulunabilirsiniz.

Mor sümbülleri çepe çevre saran yeşil yaprakları bir korumanın göstergesidir. İçinizde yaşadığınız kırgınlığı dile getirirken barındırdığınız sevginin de anlamının kırılmaması için özen gösterdiğinizin belirtisidir. Mor sümbüller bir bağışlanma göstergesidir. Karşıdaki kişinin affına sığınma ve bağışlanmak istenilmesidir. Yaşadığınız ilişkide kırgınlıkların deresi bir affa sığınacak kadar bir beklentide ise çiçek olarak yapacağınız en doğru seçim mor sümbüller olacaktır.

Sarı Sümbül

Sarı sümbüller, renk itibari ile kişide yaşanılan kıskançlık duygularına benzetilerek kıskançlığı sembolize ettiği söylenilmiştir. Sarının kışkırtıcı rengi, göz alıcı canlılığı ve sümbülün o derin kokusu ile bütünleştiğinde kıskançlık kavramıyla eş duruma gelmektedir. Sarı sümbüller yaşadığınız ilişkide karşınızdaki kişinin görkemi ile sizde bir kıskançlık hissi yaşatıyor ve bunu dile getirmekte zorlanıyorsanız, sarı sümbüller uzattığınız kişiye sözleri söyleyecektir. Kıskanç kişide oluşturduğu huzursuz duygular ile yaşanılan ilişkilerde sorun yaşama adına size sinyaller verebilir.

Beyaz Sümbül

Beyaz sümbüller her ne kadar saflığı ve temizliği simgeliyor gibi gözükseler de aslında taşıdığı anlam, sevimlilik ve birlikte olduğunuz kişiye dua etmeniz anlamına gelmektedir. Yaşadığınız birliktelikte yitirilmeyen duyguların ümit taşımasını belirtmek istiyorsanız tercihiniz beyaz sümbüllerden yana olmalıdır. Beyaz sümbüller bütün taşıdığı sevimli, ümitli ve dua etme özelliği ile beraber değerlendirildiğinde sevgiliye sunulacak en güzel temennileri dile getirebilecek kadar güçlü bir çiçektir, beyaz sümbüller.

Pembe Sümbül

Pembe genellikle diğer çiçeklerde sevgin, hoşlanmanın anlamını içerse de sümbül adını aldığında taşıdığı anlam tamamen değişmekte ve zıt bir anlamdan öte bir anlamla bağdaşmaktadır. Pembe sümbüller melankoliği sembolize etmektedir. Melankoli olan kişilerin sevgiye bakış açıları hayata bakış açıları gibi ümitsiz, karamsar, kararsız, fazlasıyla duygusal ya da sinirli bir şekildedir. Böylesi benzer melankoli özellikleri taşıyan bir birlikteliğiniz var ise çiçek seçiminiz, pembe sümbüllerden yana olmalıdır. Pembe sümbüller görünüş ve koku olarak her ne kadar sizi cezp etse de sorunlu bir ilişki içerisinde değilseniz ve sevdiğinizin yapısında melankoli bir yapısı söz konusu değil ise seçiminiz pembe sümbüllerden yana değil, beyaz sümbüllerden yana olmalıdır.

Benzer Yazılar

Sardunya ve Anlamı
Sardunyalar çoğunlukla pembe renkte açmaktadır. Dört mevsim çiçek açması ile de tercih edilen bir çiçek türüdür. Sardunyalar, bu görselliği ile taşıdığı anlam bitmeyen bir sevgiyi sembolize etmektedir. Bitmeyen sevgi her zaman için şeffaflığını ve canlılığını koruyor olarak duruşu ile genelliklede sardunya...
Zambak ve Anlamı
Zambaklar daha çok ölümü simgelemektir. Ölen kişilerin daha çok topraklarına ekilen zambaklar, aslında masumiyeti ve saflı anlatmak istemektedir. Zambakların soğanları delindiğinde içinden çıkan süt yoğunluğunda bir sıvı akmaktadır. Süt dünyada alınan ilk tat olması bakımından zambak aslında hayat demektir. ...
Turuncu Gül ve Anlamı
Turuncu bilindiği gibi canlı ve sıcak bir renktir. Güller ile bütünleştiğinde ise sarı gülün ayrılığını ve kırmızı gülün derin aşkını ortalama görevi yapar ve büyüleme adına büründürür kendini. Karşınızdaki kişinin dikkatini çekme gibi bir çabanız varsa kendinizi yormadan uzatacağınız turuncu gül...

Yorumlar