Kişisel Site

Sarı Karanfil ve Anlamı

17 Ocak 2014 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 532 views Görüntülenme

Sarı karanfil hüznün ve üzüntünün kötü habercisidir. Bu hüzün sevgi ile bütünleştiğinde içinde kırgınlıkları, kızgınlıkları ve acıları barındırır her bir yaprağında. Genellikle kişiler kırgınlık ve üzüntülerini ifade etmede yetersiz kalırlar. Bu yetersiz kalınan noktada sarı karanfiller aracı konumuna girerek tek bir cümle dahi sarf etmeye gerek kalmadan kişinin duygularını olduğu gibi anlatacak kadar güçlü bir semboldür.

Yaşadığınız dostluklarda eğer bir kırgınlık ve üzüntü söz konusu ile dostunuza göndereceğiniz sarı karanfil kişiye kendisinden beklemediği büyük bir darbe ile kırgınlıklara ve üzüntülere gömüldüğünüzün ifadesini iletirsiniz. Kişilerin hayatında büyük önem veren dostlukların yara alması kişi oldukça yıkıma iter. Bunu dile getirdiğiniz takdirde daha fazla bir darbe ile yıkıma uğrayacağınızı düşünüyorsanız sarı karanfil gönderimi ile bu yıkımı hem hafife indirger hem de karşıdaki kişinin duygularının ve yaptığı hatanın gözden geçirilmesi gerektiği olgusunu uyandırabilirsiniz.

Yaşanılan bir birliktelik var ise bu birliktelikte sarı karanfilin taşıdığı anlam terk edilmedir. Bu terk edilmede kişi kızgınlıklarla ve kırgınlıklarla doludur. Sarı karanfil gönderimindeki kişiye verilmek istenen sinyal yaşattıklarından dolayı kırgınlıklarla dolu olduğunun ve bu kırgınlıklarının hiçbirini hak etmediğinin dolayısı ile de çözüm olarak terk etmeyi seçtiğidir. Bu terk edilişte yaşanılanların hiçbir zamanda unutulmayacağının ve hatırlandıkça kızgın ve kırgınlıklarının da artacağının ifadesini taşımaktadır, sarı karanfiller.

Sarı karanfiller asiliği de sembolize etmektedir. Bu öyle bir asiliktir ki, kişiye asla zorla bir şeyi yaptıramamaktır. Eğer ki yaşadığınız ilişkide asi bir sevgiliye sahipseniz,sarı karanfil bu asiliğinin farkında olduğunuzun ve ilişkiyi çıkmaza soktuğunun sinyalini karşıdaki kişiye iletmek adına kelimeleriniz yetersiz kalıyorsa sarı karanfil bunu net bir şekilde dile getirebilir. Çünkü sarı karanfilin yapraklarında asilik söz konusudur. Sarı karanfili alan kişi bu alıştan pek de hoşnut olmaz ve kendi asiliğinin farkında olur.

Sarı karanfil, yaşadığınız birliktelikte eğer ki bir terk edilme söz konusu ise ve bu terk edilmenin nedeni yanlış tanıma ise tercih edilebilir. Hayatınızdaki kişiyi doğru tanıyıp da birçok duygunuzu paylaşıp sevgi yaşayıp da sonunda bu duyguların yanlış kişi ile paylaşıldığını anladıysanız, kişi ile yaşayacağınız ayrılıklarda sarı karanfiller ile onu yanlış tanıdığınızı iletisini iletebilirsiniz.

Her ne kadar taşıdı renk güneşi ve neşeyi anımsatsa da sarı karanfillerde bir üzüntü ve yanılgı anlamı vardır. Sarı karanfil verdiğiniz kişi şayet iletmek istediği iletiyi doğru anlayıp hata telafi etmeye kalsa da sarı karanfiller bu dönüşü kabullenemeyecek kadar kırgınlıklarla doludur. Bu da demektir ki fazlası ile kırgınlıkların, kızgınlıkların, yanlış tanınmaların ve en önemlisi beklenmeyen kişiden alınan yıkım darbelerin dili, sarı karanfillerdir.
Böylesi taşıdığı anlam ile sarı karanfillerin verilecek kişiyi temsil edip edilmediğine dikkat edilmeli ve size geri dönüş olarak da bir sarı karanfilin sunulacağı ihtimalini unutmamalısınız.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Sardunya ve Anlamı
Sardunyalar çoğunlukla pembe renkte açmaktadır. Dört mevsim çiçek açması ile de tercih edilen bir çiçek türüdür. Sardunyalar, bu görselliği ile taşıdığı anlam bitmeyen bir sevgiyi sembolize etmektedir. Bitmeyen sevgi her zaman için şeffaflığını ve canlılığını koruyor olarak duruşu ile genelliklede sardunya...
Zambak ve Anlamı
Zambaklar daha çok ölümü simgelemektir. Ölen kişilerin daha çok topraklarına ekilen zambaklar, aslında masumiyeti ve saflı anlatmak istemektedir. Zambakların soğanları delindiğinde içinden çıkan süt yoğunluğunda bir sıvı akmaktadır. Süt dünyada alınan ilk tat olması bakımından zambak aslında hayat demektir. ...
Turuncu Gül ve Anlamı
Turuncu bilindiği gibi canlı ve sıcak bir renktir. Güller ile bütünleştiğinde ise sarı gülün ayrılığını ve kırmızı gülün derin aşkını ortalama görevi yapar ve büyüleme adına büründürür kendini. Karşınızdaki kişinin dikkatini çekme gibi bir çabanız varsa kendinizi yormadan uzatacağınız turuncu gül...

Yorumlar