Kişisel Site

Sardunya ve Anlamı

20 Ocak 2014 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 4.521 views Görüntülenme

Sardunyalar çoğunlukla pembe renkte açmaktadır. Dört mevsim çiçek açması ile de tercih edilen bir çiçek türüdür. Sardunyalar, bu görselliği ile taşıdığı anlam bitmeyen bir sevgiyi sembolize etmektedir. Bitmeyen sevgi her zaman için şeffaflığını ve canlılığını koruyor olarak duruşu ile genelliklede sardunyaların balkonları süslemesi de bu sevgi dünyasının içtenlik ve samimiyetle büyüdüğünün ve devamlılığını sağladığın göstergesidir.

Küçük balkonunuzda yudumladığınız sıcak bir kahveyi anlamlaştıran sardunyalardır. Yaydığı naif kokusu ile gönlü okşar ve renkleri ile de gönle huzur verir. Sardunya sıcaklığında bir sevginiz varsa ve bu sevgi size ara sıra derin gülümseyişlerinize sebep oluyorsa bunu karşınızdaki kişiye sardunyalarla belirtebilirsiniz. Verdiğiniz anda aynı gülümseyişi ve anlamı kişide de göreceğinizden emin olur. Verdiğiniz sardunyaları her sulayışında yapraklarına dokunarak size duyduğu sevginin güzelliğini hissedecektir.

Sardunların çoğalmasını sağlamak amacıyla özveri gerektirmeden kırık bir dalı ile de kendisini toprağa adayan ve hemen yeşeren bir çiçek olması nedeni ile de kırılganlıklar varsa bile hemen unutulacağını ve sevgide bir eksilme olmayacağın sembolize etmektedir. Sardunyalar sıksık toprak değişimini sevmezler. Buda sardunyanın anlamını daha da özel kılmakta ve kişiden vazgeçilmenin kolay olmadığını belirtmektedir. Yaşanan duygularının iyi beslenmesi sonucu duyguların yenilenmesine gerek duymamaktır. Yaşanılan sevgiye sadık kalınmanın bir göstergesidir.

Sardunyaların verdiği en önemli ince anlam ise, yaşanılan duyguların asla tek taraflı olmadığı ve bu duyguların her zaman için karşılık teşkil etmesidir. Yaşanılan sevginin güzelliği de yaşanılan sorunların da beraberlikler ve sağlam bir dayanışma sonucu atlatılacağın anlamını taşımadır. Güçlüklerin tek başına aşılmaya çalışılması her zaman için ilişkiyi çıkmaza sokar ve acı bir sona neden olur.

Sardunyaların her mevsim açması birlikteliğin açtığı güçlüklerin en güzel göstergesidir. Bu birlik ve beraberlik kişiye dayanma gücü verir ve her zaman için yanında olan kişinin varlığının hissettirdiği inanma duygusunun her zorluğu zorluklardan sıyırmanın kuvvetini nitelemektedir. Bu durumda kişiye verilen ad, sardunyalar ile güven ve huzurun beraber eşlik ettiğini sembolize eder.

Sardunyalar bir iç rahatlamanın anlamını taşımaktadır. Kişinin yaşadığı ilişkide devamlı her olayda yanında olacağının hissini vererek karşıdaki kişinin rahatlamasını sağlayan sinyallerini veren çiçeklerdir. Her zaman için böyle bir sevgi yumağı içerisinde var olmayı isteyen insanoğlu sardunyalar hakkında çeşitli şarkıları bile dile getirilmiştir. Sardunyalar renk cümbüşü ile de kişiye canlılık hissini yansıtmaktadır. Bu canlılık daha çok mutluluğun ve güvenin kişiye sunduğu hislerdir.

Sardunyalar rahatlatıcı özelliğe sahip olup kişilerde ki stresi yok etme özelliklerine sahiptirler. Stresinizi aldığına inandığınız bir sevgiliniz var ise ona size iyi gelen bir ilaç niteliği taşıdığını sinyali vermek isterseniz seçmeniz gereken çiçek, sardunyalardır. Ayrıca tam tersi sardunyaların uyku getirme özelliği ile karşınızdaki kişiye uyku getiren bir ilişki sunduğunun sinyalinde verebilir ya da uykusuz gecelerinize uyku gibi iyi geldiğine dair bir mesaj içeren bir notla sardunyaları hediye edebilirsiniz.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Zambak ve Anlamı
Zambaklar daha çok ölümü simgelemektir. Ölen kişilerin daha çok topraklarına ekilen zambaklar, aslında masumiyeti ve saflı anlatmak istemektedir. Zambakların soğanları delindiğinde içinden çıkan süt yoğunluğunda bir sıvı akmaktadır. Süt dünyada alınan ilk tat olması bakımından zambak aslında hayat demektir. ...
Turuncu Gül ve Anlamı
Turuncu bilindiği gibi canlı ve sıcak bir renktir. Güller ile bütünleştiğinde ise sarı gülün ayrılığını ve kırmızı gülün derin aşkını ortalama görevi yapar ve büyüleme adına büründürür kendini. Karşınızdaki kişinin dikkatini çekme gibi bir çabanız varsa kendinizi yormadan uzatacağınız turuncu gül...
Sümbüller ve Anlamları
Mor Sümbül Şekil olarak mor sümbüller bir birine sıkı bağlanmış çiçekleri ile bağlılığı ve derin kokusu ile de çekiciliği simgelemektedir. Hayatınızdaki kişi sizden gül beklerken mor sümbüller ile burukluk yaşayacağını sansa da yaydığı derin güzel kokusu ve çiçeklerinin görkemi ile memnuniyeti illak...

Yorumlar