Kişisel Site

Rahat Bir Uyku Uyumak için Neler Yapılmalı

15 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 559 views Görüntülenme

Uyku insan ömrunu uzatan ve bedene gençlik hormonu salgılayan , en büyük vitamin gibidir.Uykusunu alan insan yataktan zinde ve dinç kalkar.Oysa tam aksine uykusuzluk problemi yaşayan , kesik kesik uyuyan , uykuda rahatsız olan insanlar güne yorgun ve bitkin başlarlar.Bu gün içinde iş hayatında ve ev hayatınızda veriminizin düşmesine sebep olur.

Sağlıklı bir uyku için neler yapmalıyız diye düşünuyorsanız bu sıralıycaklarıma özen göstermeniz yeterli olucaktır.

– Yataktan erken kalkmayı alışkanlık haline getirin.Erken uyanan insanların uykusuda çabuk gelir ve daha kolay uykuya geçerler.

– Kendinizi yorun.İş yapın , koşun , zıplayın aklına ne geliyorsa bedeninizi ne şekilde yorabiliyorsanız o şekilde yormaya bakın.Yorgunluk bedenin uykuya yenik düşmesini sağlıycaktır.

– Odanız huzurlu olsun.Oda renginden içindeki eşyalara kadar size huzur vericek şeyleri seçin.Odanızda bilgisayar yada televizyon olmasın.Bunların size hiç bir faydası olmuycaktır.

– Sizi strese sokan konuları düşünmemeye çalışın.Günün stresini atmak için elinize bir kitap alın ve onu okuyarak uykuya geçin.

– Yatağa girmeden birkaç saat önce muhakkak kahve ve çay alımını kesin.Ayrıca sigarada içmeyın.

– Geç saatlerde yemek yiyerek mideyi zorlamayın.Buda uyku kaçırmanıza neden olucaktır.

– Alkol alan biriyseniz akşamdan 1 yada 2 kadehi asla geçmeyin.Fazlası kalitesiz uykuya sebebiyet vercektir.

– Gece geç saatlerde haber bülteni yada gerilim filmi izlemeyin.Bunlarda sizi gericeği için uyku kaçırmanıza sebebiyet vercektir.

Bütün bunları yaptıktan sonra yatağınıza yatın ve mışıl mışıl uykunun tadını çıkartın….

Etiketler :

Benzer Yazılar

Soğuk havalarda yüz felcine dikkat edin
Yüz felci geçirme durumunda göz kapağı kapatılamaz, dudakların kenarları aşağı sarkar, alnın gerginleşmesi gerçekleşir.Yüz felci geçirme durumlarında hastaların iyileşme durumları farklılık gösterebilir.Bir insanda yüz felcinin iyileşme olasılığı %80′ninde 15-20 gün sürerken, %10′unun iyileşme olasıl...
Varis Oluşumu İçin Doğal Yöntemler
Varis; önemli bir sağlık sorunu olarak birçok kişide günümüzde görülebilmektedir. Varisten kurtulmak için ilk olarak yapılması gerekenler, damarların üzerindeki baskıyı azaltmak olmaktadır. Basit yaşam tarzı değişiklikleri ile damarların üzerindeki bu baskıyı azaltmak ve büyük ölçüde damarların katlandığ...
Yaprak Porselen
Yaprak porselen; dişlerin sadece ön yüzlerinden tırnak kalınlığı kadar doku kaldırılması ve daha sonra dişlerin kesilmesinden sonra belirli bir ölçü alınarak, gerekli porselenin yapıştırılması sonucu elde edilmektedir. Bu işlem esnasında bir anestezi veya uyuşturma gerekmemektedir. Çünkü yaprak porselen esnasın...

Yorumlar