Kişisel Site

Pembe Gül ve Anlamı

16 Ocak 2014 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 1.002 views Görüntülenme

Pembe gül geçmişi en derin güllerdendir. Pembe gül denilince akla gelen’ pembe gönlüm sende’deyimdir. Buradan da anlaşılacağı gibi gönlün temsilcisi, pembe güldür. Renk olarak en çok yetişen pembe gül, duygusallığın da ifadesidir. Pembe gülde her zaman için bir yumuşaklık, şeffaflık söz konusudur. Gönlü çabuk kırılan kişilerin hassas mutluluklarının simgesidir, pembe gül.

Pembe gülün taşıdığı her bir farklı renkteki tonları farklı anlamlar taşımaktadır. Fakat ana renk olan pembenin anlamı, ince, kırılgan, hassas gönüllerdir. Tonlarındaki renk eğer bir açıklık içerisinde ise, zarafetin ve tatlı bir huzurun temsilcisi olmak ile birlikte acıyı paylaşma anlamını da taşımaktadır. Koyu bir pembe gül ile karşı karşıya iseniz, karşıdaki kişi size minnettarlığını göstermek amaçlı bir teşekkür mesajı vermek istiyor, demektir.

Sunulan gülün rengi pembe ve gonca halinde ise, güzelliğinizi ve gençliğinizin fark edildiğinin anlamını taşır. Karşıdaki kişinin mahsum bir güzellikte kalp taşıdığına inanıyorsanız ve bunu dile getirmek için gül seçimi yapmanız gerekecekse tercihiniz gonca şeklindeki bir pembe gül olmalıdır. Taşıdığı renkte kırmızıya yakın tonlar var ise pembe gülde, bu yaşadığınız ilişkide karşılıklı bir mutluluk içerisinde olduğunuzun göstergesidir. Neşenin ve masumiyetin birleştirilmiş göstergesi ise pembe ve beyaz güllerin bir arada oluşudur.

Pembe gül kişide her zaman için duru bir duygusallık yansıtır. Yani içerisinde masumane art niyetsiz duygular yüklüdür. Keskin yönlerden mahrum, mütevazılık çerçevesinde neşe ve zarafeti bir arada barındırır, pembe gül. En çok yaygın ve baskın bir kokuyu barındıran gül pembe güldür. Yapaylıktan yana bir doğallık söz konusudur.

Pembe gül aynı zamanda görünüş itibari ile de bir şirinlik sezdirir kişide. Şayet şirin ve cilveli bir aşkınız varsa pembe gül ile kendisine kendisini anlatabilirsiniz. Yaşanılan birliktelikler de henüz bir ilişkinin başında iseniz ve duygularınızı anlatmakta zorlanıyorsanız sunacağınız pembe gül, karşıdaki kişiye arkadaşlıktan öte sevgiye doğru giden bir duygunun söz konusu olduğunun sinyalini verebilirsiniz.

Pembe gülün özünde aslında gülümseyiş yatmaktadır. Kişide ki sempatikliği de ön plana çıkaran kişide ki masumane gülümseyişlerdir. Bu gülümseyiş kişinin kalbini fethetmeye yetecek kadar içten, masumane ve can alıcıdır. Bu gülümseyiş ile beraberinde eğer ki yaşanılan hüzün söz konusu ise bir o kadar da yağmur yüklü bulutlar gibi dopdolu bir yürek temsilcisidir.

Pembe gül, tartıştığınız sevgilinize gönül alma babında sunulacak en önemli renktir. Çünkü sakinliği ve sükûneti sağlayan güldür, pembe gül. Yumuşak rengi ile sinirleri sakinleştirir ve kişinin gönül güzelliğini tekrardan hatırlatarak birçok olayı olumlu yönde sonuçlandırır.

Eğer ki evli iseniz ve eve geldiğinizde eşiniz size koca büyük gösterişli pembe güller ise size bir sürprizim var diyorsa bilin ki eşiniz size ‘ben hamileyim’duygusunu ifade ediyor demektir.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Sardunya ve Anlamı
Sardunyalar çoğunlukla pembe renkte açmaktadır. Dört mevsim çiçek açması ile de tercih edilen bir çiçek türüdür. Sardunyalar, bu görselliği ile taşıdığı anlam bitmeyen bir sevgiyi sembolize etmektedir. Bitmeyen sevgi her zaman için şeffaflığını ve canlılığını koruyor olarak duruşu ile genelliklede sardunya...
Zambak ve Anlamı
Zambaklar daha çok ölümü simgelemektir. Ölen kişilerin daha çok topraklarına ekilen zambaklar, aslında masumiyeti ve saflı anlatmak istemektedir. Zambakların soğanları delindiğinde içinden çıkan süt yoğunluğunda bir sıvı akmaktadır. Süt dünyada alınan ilk tat olması bakımından zambak aslında hayat demektir. ...
Turuncu Gül ve Anlamı
Turuncu bilindiği gibi canlı ve sıcak bir renktir. Güller ile bütünleştiğinde ise sarı gülün ayrılığını ve kırmızı gülün derin aşkını ortalama görevi yapar ve büyüleme adına büründürür kendini. Karşınızdaki kişinin dikkatini çekme gibi bir çabanız varsa kendinizi yormadan uzatacağınız turuncu gül...

Yorumlar