Kişisel Site

Orkide ve Anlamı

16 Ocak 2014 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 498 views Görüntülenme

Çekici güzelliği ve kokusu ile en özel çiçekler arasında yer almaktadır. Kokusunun sunduğu ferahlık ve çekicilik ile kişileri büyülemektedir. Karşınızdaki kişiye çekiciliğini ve kokusu ile de büyüleyiciliğini sunacağız nadide çiçeklerden olan orkide ile dile getirebilirsiniz.

Orkide duruş itibari ile gücü simgelemektedir. Karşınızdaki kişiye güçlü hislerle bağlı olduğunuzu ve bu güçlü hislerin gücünü ortadan kaldırmanın da imkânsızlığını anlatmaktadır. Ya da vermek istediğiniz mesaj karşıdaki kişinin taşıdığı sevginin güçlü olduğunu bildiğiniz sembolize eder. Eğer ki karşılıksız bir sevgi içerisinde iseniz bu kişiye ulaşmanın güçlüğünü aşması zor olsa da aşmak istediğinizi belirtmek amacı ile de orkideyi kullanabilirsiniz.

Orkide aynı zamanda şehvet duygusunu da sembolize etmektedir. Karşıdaki kişi ile yaşadığınız birlikteliğin duyguların fazlasıyla yoğun olduğunu ve karşıdaki kişi ile beraber olma arzunuzu dile getirmektedir. Orkide taşıdığı bu güçlü anlam ile kişiye verilirken amacına oldukça dikkat edilmelidir. Yani birlikteliğin başlarında iseniz yeni başlayan bir ilişkide orkide seçimi oldukça hatalı olur.

Orkide görünüş olarak zarafeti bakımından zarafeti de vurgulanmakta ve karşınızdaki kişinin narin zarif duruşu ve ince düşünceleri ile de kıyaslanarak önemini daha da arttırmaktadır. Orkide verdiğiniz kişiye zarafeti duruşu ve ince düşünceleriyle sizi etkisi altına belirtmek istiyor ve kelimelerle ifade etmekte zorlanıyorsanız orkideler en büyük ifade gücünüz olabilir.

Orkide gene yapısı ve çiçeklerinin güzelliği ile zenginliği ve lüksü temsil etmektedir. Alacağınız bir orkide ile karşıdaki kişiye varlığınızın gücünü dile getirebilir bu varlığın sadece maddiyat lüksü içinde duygularının zenginliğinin de içinde var olduğunun sinyalini verebilirsiniz.

Orkide sağlam ve düzgün gidecek olan bir ilişki adına karar verme anlamındadır. Yaşadığınız ya da yaşayacağınız birlikteliğin kararlarını vermesini istediğiniz kişiye kararlarını talep ediyorum düşüncesini yansıtabilirsiniz. Orkidenin kendine has zengin kokusu kişiye vazgeçilmezsin iletisini de iletmektedir. Orkidenin renkleri beyaz, pembe, sarı ve morumsu renkleri taşımaktadır. Hepsinin de içerdiği anlam sevgi üzerine ve değer verme üzerinedir. Aile olarak görüştüğünüz kişilere verdiğiniz değeri ve taşıdıkları saygıyı gösterme babında alacağınız 4 dal orkide bunu ifade etmeye yetecektir.

Anne ve babaya sunulacak en güzel çiçek orkidedir. Çünkü anne ve baba için orkidenin temsil ettiği anlam samimiyet, saflık ve bilgeliktir. Sevgili için orkidelerden verilmesi tercih edilmesi gereken en güzel renk beyazdır. Birlikteliğinizin en önemli özel günlerini kutlamak adına seçilmesi gereken orkide renk, pembe orkidelerdir. Sevinç, mutluluk ve bu sevinç ve mutluluktaki art niyetsizliği masumiyeti temsil etmektedir. Yaşadığınız ilişkide bir başlangıçta iseniz beyaz orkide değil sarı orkide sunarak dostluk ile başlayan bir ilişki istediğinizin sinyali verebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye ve yaşadığınız sevgiye duyduğunuz hayranlık ve saygı söz konusu ise mor orkideleri seçmelisiniz.

Orkideler yetişme bakımından fazlasıyla ilgi ve alaka isteyen en ufak bir ilgisizlik ile solmaya mahkûm olması nedeni ile sevdiğiniz kişide yaşadığınız kırgınlıklar çok ise kırgın bir yapıya sahipsin mesajını da verebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Sardunya ve Anlamı
Sardunyalar çoğunlukla pembe renkte açmaktadır. Dört mevsim çiçek açması ile de tercih edilen bir çiçek türüdür. Sardunyalar, bu görselliği ile taşıdığı anlam bitmeyen bir sevgiyi sembolize etmektedir. Bitmeyen sevgi her zaman için şeffaflığını ve canlılığını koruyor olarak duruşu ile genelliklede sardunya...
Zambak ve Anlamı
Zambaklar daha çok ölümü simgelemektir. Ölen kişilerin daha çok topraklarına ekilen zambaklar, aslında masumiyeti ve saflı anlatmak istemektedir. Zambakların soğanları delindiğinde içinden çıkan süt yoğunluğunda bir sıvı akmaktadır. Süt dünyada alınan ilk tat olması bakımından zambak aslında hayat demektir. ...
Turuncu Gül ve Anlamı
Turuncu bilindiği gibi canlı ve sıcak bir renktir. Güller ile bütünleştiğinde ise sarı gülün ayrılığını ve kırmızı gülün derin aşkını ortalama görevi yapar ve büyüleme adına büründürür kendini. Karşınızdaki kişinin dikkatini çekme gibi bir çabanız varsa kendinizi yormadan uzatacağınız turuncu gül...

Yorumlar