Kişisel Site

Ninniler Ağrı Kesiyor

14 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 451 views Görüntülenme

Her annenin evladı için söylediği ninniler vardır.Ninni sesini duyan bebekler anne sıcaklığına sarılır gibi sakinleşır.Ağlıyan bir bebeğin ninni sesinden sonra gülmeye başlaması yada sakinleşmesi ne kadar ilginçtir değilmi?
Ninnilerin bizlerin bilmediği bir büyüsü olduğu kesin. İngiltere’deki Great Ormond Street Hospital’da yaklaşık 20 yıldır müzik terapisi uygulayan Dr. Nick Pickett ve ekibi ninnilerin , bebekler üzerındeki etkisini araştırdı.Çıkan sonuç gerçekten bilim dünyasını ve insanlığı şaşırttı.

Bizim sevgili annelerimizin , çocuklarını sakinleştirmek için söylediği ninniler , aslında çocuk üzerınde aynı zamanda ağrı kesici bir etkiye de sahipmiş.Yani sancısı ve ağrısı olan bir çocuğa ninni söylendiği zaman bu çocuğun ağrısınıda kesmekte.Onun içinde çocuk sakinleşip uykuya dalmakta.

Pickett bu çalışmasını kalp hastası bebekler üzerınde denedi. Hastanedeki 37 kalp hastası bebeğe ninni söyledi ve onların kalp ritmini, ağrılarını, ağlamalarını, yüz ifadelerini ve hareketlerini inceledi.Sonuç doktorları hayrete düşürdu.Sadece ninni dinlemek , çocukların kalp ritmini düzenlediğini ve sancılarını azalttığı gözlemlendi.

Ninnilerdeki yumuşak ritmin çocukları sakinleştirdığını ve ağrılarının hafiflemesine neden olduğu düşünülmekte.

Onun için eğer anne adayı yada anneyseniz , çocuğunuzun ağlama anlarında hemen ilaçlara sarılmak yerine , çocuğunuzla aranızda bir bağ olucak ninni belirleyin.Onun sevdiği bir ninniyi , bu gibi durumlarda çocuklarınıza söyleyerek onları rahatlatın.Sonuçlarına siz bile inanamıycaksınız.Çok daha sakin ve uyumlu bir bebeğiniz olucak.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Soğuk havalarda yüz felcine dikkat edin
Yüz felci geçirme durumunda göz kapağı kapatılamaz, dudakların kenarları aşağı sarkar, alnın gerginleşmesi gerçekleşir.Yüz felci geçirme durumlarında hastaların iyileşme durumları farklılık gösterebilir.Bir insanda yüz felcinin iyileşme olasılığı %80′ninde 15-20 gün sürerken, %10′unun iyileşme olasıl...
Varis Oluşumu İçin Doğal Yöntemler
Varis; önemli bir sağlık sorunu olarak birçok kişide günümüzde görülebilmektedir. Varisten kurtulmak için ilk olarak yapılması gerekenler, damarların üzerindeki baskıyı azaltmak olmaktadır. Basit yaşam tarzı değişiklikleri ile damarların üzerindeki bu baskıyı azaltmak ve büyük ölçüde damarların katlandığ...
Yaprak Porselen
Yaprak porselen; dişlerin sadece ön yüzlerinden tırnak kalınlığı kadar doku kaldırılması ve daha sonra dişlerin kesilmesinden sonra belirli bir ölçü alınarak, gerekli porselenin yapıştırılması sonucu elde edilmektedir. Bu işlem esnasında bir anestezi veya uyuşturma gerekmemektedir. Çünkü yaprak porselen esnasın...

Yorumlar