Kişisel Site

Kıyafet Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

12 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 892 views Görüntülenme

Kıyafet seçimlerinde dikkat edilme nedenlerinden en başta geleni kişinin kendisine yakışanı giymesi ve güzel görünme adına tercihlerde doğru karar verilmesidir. Bilinmeyen ufak detaylar nedeni ile kendinize yakışmayan bir kıyafetle karşı karşıya kalabilir ve bu durumdan hoşnut olmayabilirsiniz. Bu durumu ortadan kaldırmak adına işte birkaç tüyo sizlere;

** Kıyafetlerde sıkça rastlanan sorunlardan biri kıyafetin güzel olmasına rağmen küçük bir beden göğse sahip olmanızdır. Bu durumda göğüslerinizden şikâyetçi olmak yerine bu durumu kapatacak kıyafetleri seçmeniz en doğrusu olacaktır. Bu seçimi yaparken de dikkat etmeniz gereken tek şey yuvarlak yaka bir elbiseden ziyade V yaka elbiseleri seçmeniz yeterli olacaktır. Aksesuar olarak kullanacağınız kemer ise göğüslerinizin daha şık görünmesine neden olacaktır.

** Vucut inceliğinize rağmen kalın bir kollara sahipseniz dar kesimli kollu kıyafetlerden uzak durmalı ve dökümlü kolları tercih etmelisiniz. Dökümlü kollar kalınlığı kapatacak ve daha şık bir görünüm sağlayacaktır. Trend olarak da geçen bu geniş kollu kıyafetler sizi daha havlı kılacak ve zayıf gösterecektir.

** En büyük sorunlardan biride boy kısalığıdır. Eğer ki kısa bir boya sahipseniz sizi daha çok kısa gösterecek kıyafet ve renklerden kaçınmalısınız. buyunuzun kısalığını ortaya çıkaran dar kesimli pantolonları asla tercih etmemeli onun yerine paçası dökümlü pantolonları tercih etmelisiniz. Eğer ki tercihinizi bir etekten yana kullanacaksanız bilek kısmına kadar olanları değilde ayak dibini örtecek olan etekleri tercih etmelisiniz. Kesim olarak ise daha çok balık kesimlerden uzak durmalı ve dökümlü kesimlerden yana tercihinizi kullanmalısınız.

** Omuzlarınız fazlasıyla dik bir görünüme sahip ise, bu dikliği yok etmek adına düşük kollu elbiseleri tercih etmeli ve kollar tamimiyle uzunluk teşkil etmemelidir. Dik omuzlu kişilerin duruşu ister istemez bir sertlik ifadesi taşımaktadır. Bunu yok etmek istediğiniz anda kıyafetinize bütünlük sağlayacak olan kısa kulplu çantaları tercih etmelisiniz. Yakası dökümlü kıyafetlerde bu dik omuzluluğu kapatabilmektedir.

** Omuz kısmınız gövde kısmına göre dar ise yapmanız gereken çizgili giysilerden uzak durmanız ya da yatay çizgileri tercih etmemeniz gerekmektedir. Darlığı kapamak adına yuvarlak yakadan ziyade V yaka tercih ederek geniş bir görünümü sağlayabilirsiniz. Dar omuzlu kişiler vücudu tamamıyla saran kıyafetlerden uzak durmalıdırlar. Ya da elbise altına konulacak olan göz şaşırtma olarak nitelendirilen bir votka tercihler arasında yer alabilir.

** Vucut olarak üst kısımlarınız alt kısımlara göre daha toparlak bir yapıya sahipse yapmanız gereken tek şey üst kısmı örtbas edecek olan bacakların değerlendirilmesidir. Uzun dökümlü kollara sahip bir mini elbise tercih edebilirsiniz. Gene burada da üst kısmın toparlaklığını gösteren dar kesimli kıyafetlerden uzak durmanız gerekmektedir.

** Basenler genellikle her kıyafette sıkıntı yaratmaktadır. Güzel olan bir kıyafeti güzellikten çıkaran genellikle basenlerdir. Eğer ki vücudunuzun diğer bölümlerine göre baseniniz sizi rahatsız ediyorsa bu durumu kapatacak kıyafetleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bel kısmından hafif dikişli dökümlü elbiseler bu durumu kamuflaj edebilir. Uzun vücudu saran elbiseler yerine belden aşağıya doğru genişleyen elbiseler bir kurtarış olarak değerlendirilebilir.

** Kalın bir bele sahip olan bayanlar sevdikleri birçok elbiseyi kendilerine yakıştıramamakta ve bel kısımlarından şikâyetçi olmaktadırlar. Bu durumda yapılması gereken bel kesimi belli olmayan elbiseleri seçmek en doğrusu olacaktır. Kemer kullanmamak da belin kalınlığını yok edecektir.

** Kapatmak istediğiniz bir göbeğiniz var ise kıyafetlerde şekilden ziyade kıyafetin kumaşına dikkat etmeli ve set, sıkı dokunan kumaşlı kıyafetleri aramalısınız. Bu kumaş sertliği göbeğinizi korse gibi saracak ve göbeğiniz içe gömmede başarılı olacaktır. Büyük bedenden ziyade beliniz saracak olan bir ceket seçimi ile de var olan göbeğinizi kapatabilirsiniz.

Bütün bu seçimlere dikkat ederken sizi kilo gösteren renklerden uzak durmalı ve bütünlüğü sağlamak adına renklerde yumuşak geçişleri sağlamanız gerekmektedir. Renk uyumsuzluğu da sizleri olmanız istediğiniz kalıbın dışına taşır.

Etiketler :

Benzer Yazılar

elektironik-sigaranin-zararlari
Sigara kullanıcılarının gerçek sigaralardan kurtulmaları için özel bir formül ile yurtdışında geliştirilmiş olan elektronik sigara; bilim adamları tarafından ince elenip sık dokunarak hazırlanmış bir üründür. İnsanların sigaradan uzaklaşmalarına yardımcı olarak formülü ve yapısıyla dikkat çeken elektronik...
Nano Hair
Sarımsak yağı, argan yağı, üzüm çekirdeği yağı ve badem yağı karışımı ile elde edilen ve özel bir formülü bulunan tamamen bitki özlü Nano Hair şampuan; saç sorunları bulunan insanlara muhteşem öneriler sunuyor. Saç bakımında etkin bir rol oynayan şampuan bu şampuan ile saç dökülmesine ve oluşan kellik p...
Canlı Radyo
Eskiden radyolara olan rağbet, daha sonra yerini televizyona ve sonrasında da internete bırakarak, adeta unutulmaya yüz tutar bir hale geldi. Neticesinde de 20 sene öncesine kadar büyük bir ilgi ve merakla takip edilen radyolar; artık evlerimizin bir köşesinde tozlu bir hal almaya başladı. Artık radyolara olan rağbetin düş...

Yorumlar