Kişisel Site

Kaş Almak Bir Sanattır

11 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 1.140 views Görüntülenme

Kaş , insanın yüzündeki ifadeyi belirleyen tamamlayıcı bir unsurdur.Kaşın şekline göre yüz ifadeniz değişir.Köşeli alınmış kaşlar insana sert bir ifade verirken , yuvarlak alınmış kaşlar daha yumuşak ve ılımlı bir ifade verir.Kaşların alınım şekli çok önemlidir.Hem ifade açısından , hemde güzelliğini korumak adına.

Kavisli bir kaşı alırken , kalkıp sivri olan kaşı bozarsanız tüm ifadeniz bozulur ve yüzünüze şaşkın bir ifade yerleşir.Kavıslı kaşlarda üst tarafı çok fazla ellemeden alt tarafın kaşlarını almak en mantıklısıdır.Üst tarafı sadece düzeltme amaçlı almak gerekir.Ayrıca kavisli bir kaşı alırken tek bir tarafa yoğunlaşmakta hata olur.Aynı anda iki taraftanda inceltme yaparsanız , sonuç harika olucaktır.

Kaşlara şekil verirken , özellikle doğallığını bozmamaya özen göstermek gerekmektedir.Kesinlikle çok inceltilen kaşlar itici ve çirkın olucaktır.Her insanın doğal bir kaş çizgisi vardır asla o çizginin dışına taşmamak gerekmektedir.Mesela düz kaşlıların , çok fazla kaş almasına gerek yoktur.Çünku o kaşlara kavis verilmez.Birkaç fazlalığın toplanması kafidir.Eğer ki burun boşluğunun üzerınde , iki kaşın arasında fazlalıklar varsa onları almanız yeterli olucaktır.

Düz kaşlı biri kavis elde etmek için , haddinden fazla içeri girerse tüm doğallığını ve güzelliğini bozar.Ayırıca da çirkin bir ifadeye yüzünu teslim eder.

Birde son olarak kaşlar alındıktan sonra , boşlukların doldurulması vardır.Asla koyu renk kalemler kullanmayın.Kaş renginizden 1 ton açık bir kalemle bu işleri yapınki , doğallığını yitirmesin.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Kadın Şiddet
Evet bayanlar bitip tükenmeyen yaramız şiddet, maalesef günümüzde, her 10 kadından 2 si öle ki, şiddete maruz kalıyor. Artık dur demeliyiz buna, neden kendimizi ezdiriyoruz? bizde insanız, özgür bir dünyada yaşıyorsak eğer, herkes gibi bizlerde hakkımızı aramalıyız susmamalıyız. Susunca'da eziliyoruz en azından s...
Yüz Bakımı
Merhaba, Sevgili bayanlar  dünyanın parasını ödemeden yüzünüzün canlı ve pürüzsüz olması artık çok kolay nasıl mı? Bir yemek kaşığı bal bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırın ve cildinize sürün yaklaşık 20 dakika bekletin 20 dk içinde yüzünüz hazırlamış olduğunuz karışımı emecektir. Daha sonra ...
Birkaç Diyet Listesi
Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli kural alınan besinlerin kalori miktarının ne az ne de çok olmasıdır. Yani her vitamin ve proteinlerin vucudun yeteri kadar almasıdır. Diyet demek sağlığımızı koruma altına almaktır. İşte birkaç sağlıklı diyet listesi önerileri; Sabah; **1 bardak taze sıkılmı...

Yorumlar