Kişisel Site

Facebook İnsanları Mutsuz Ediyor

10 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 438 views Görüntülenme

İnternete giripte Facebook hesabı olmayan insan yok denilicek kadar azdır.Hepimiz birgün , bir şekilde Facebook’la tanışırız ve üye oluruz.Tanıdıklarımızı , dostlarımızı , aile bireylerimizi veya geçmişimizde kalan çocukluk arkadaşlarımızı hep Facebook sayesinde buluruz.Facebook aslında insanların merak duygusunu , gideren bir site olduğu için bu kadar büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır.

Şöyle bir düşünün.İlkokul aşkınızın şuan ne halde olduğunu hangimiz merak etmeyiz ki ? Reel Dünya da belkide ulaşmamızın imkansız olduğu yakınlarımıza Facebook sayesinde kolaylıkla ulaşmaktayız.Bunlar Facebook’un artı olan yanları.Tabi ki birde eksileri var….

ABD’li bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre, Facebook kullanımı arttıkça, kullanıcıların kendi hayatlarından memnuniyetsizliği de artıyor.Çok ilginç bir araştırma ve şaşırtıcı bir sonuç.Facebbok kullanıcıları , Facebbok’ta sosyal çevrelerini arttırdıkça ve eski yeni dostlarını genişlettikçe hoşnutsuzluklarıda artıyor.Bunun sonucu olarak da hoşnutsuz ve mutsuz bireyler oluyorlar.

Facebook amaç olarak sosyal bağları arttırıp , insanlar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için kurulmuşken insanların bu hoşnutsuzluğu akıl alır gibi değil.Yine aynı araştırma ekibinin tespitlerine göre , insanlar Facebooktan mesajlaşmak yerine , reel olarak görüşmekten çok daha mutlu olup , huzur bulmakta.

Burdanda anlaşıldığı gibi Facebook , insanları reel yaşamdan uzaklaştırıp , sanal dünya da hapis etmekte.İlk zamanlar belki insanlar bundan çok büyük haz almakta ama zaman içinde reel çevreden kopmanın verdiği tatminsizliği yaşamaktalar.Buda insanları mutsuz bireyler haline getirmektedir….

Etiketler :

Benzer Yazılar

elektironik-sigaranin-zararlari
Sigara kullanıcılarının gerçek sigaralardan kurtulmaları için özel bir formül ile yurtdışında geliştirilmiş olan elektronik sigara; bilim adamları tarafından ince elenip sık dokunarak hazırlanmış bir üründür. İnsanların sigaradan uzaklaşmalarına yardımcı olarak formülü ve yapısıyla dikkat çeken elektronik...
Nano Hair
Sarımsak yağı, argan yağı, üzüm çekirdeği yağı ve badem yağı karışımı ile elde edilen ve özel bir formülü bulunan tamamen bitki özlü Nano Hair şampuan; saç sorunları bulunan insanlara muhteşem öneriler sunuyor. Saç bakımında etkin bir rol oynayan şampuan bu şampuan ile saç dökülmesine ve oluşan kellik p...
Canlı Radyo
Eskiden radyolara olan rağbet, daha sonra yerini televizyona ve sonrasında da internete bırakarak, adeta unutulmaya yüz tutar bir hale geldi. Neticesinde de 20 sene öncesine kadar büyük bir ilgi ve merakla takip edilen radyolar; artık evlerimizin bir köşesinde tozlu bir hal almaya başladı. Artık radyolara olan rağbetin düş...

Yorumlar