Kişisel Site

Erkeklerde Moda Kavramı

3 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 388 views Görüntülenme

Günümüzde moda denilince ilk akla gelen bayanlardır. Çünkü günlük olarak dahi giyindikleri kıyafetlerde dahi modayı yakalama düşünceleri vardır. Erkekler de ise bu düşünce azdır. Çünkü dış görünüşe uygunluk seçenekleri az ve genellikle sıradandır. Erkekler bayanlara göre alışverişten uzak olma nedenleri de bunların arasında sayılabilir.

Genellikle bayan alışverişlerinde erkekler bayanların aldıkları alışveriş sonrası paket taşıma ya da hesap ödemede dikkat çekerler. Fakat artık bu düşünce değişmekte ve mağaza önlerinde oflayarak beklemektense mağazaya girip kendilerine uygun kıyafetleri seçmek olmaktadır. Çünkü gelişen teknoloji adına kişinin düşünce açısından kendisini yenilemesi gerektiği kadar giyim kuşam konusunda da yenilemesi gerekmektedir.

Erkeklerin bakım adına uyguladıkları kriterlerin arasında olması gereken bir kavramdır, moda. Erkekler bayanlara oranda daha çok sosyal hayatın içerisinde günün tamamlarlar. Ve bu sosyalliğin içinde iş denilen kavram oldukça ağır basmaktadır. İş ortamlarında ise genellikle giyilen resmi kıyafetler erkekleri oldukça yormakta ve günlük hayatlarında resmi giyimden uzak bir şekilde giyinmeyi tercih ederler.

Bir bakıma erkeklerin modadan uzak kalma nedenlerinden biri diyebiliriz. Çünkü moda denilice erkeğin ilk aklına gelen resmi giyim tarzıdır. Fakat bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü günlük hayatta da giydikleri kıyafetlerde moda tarzını yakalayabilir ve şık bir rahatlığı sağlayabilirler. Spor giyim tarzlarına kendi içerisinde ayrı bir uyumla bütünlük sağlar. Bayanlarda giyim adına teferruat fazladır. Erkeklerde ise bu azdır. Kıyafetlerini tamamlama adına takacakları bir kol saati aksesuarları kendilerine yeterli gelmektedir.

Erkeklerin düşündüğü ve uzak kaldığı bir neden de giden bütçedir.Çeşitli markalarla modaya ayak uydurabileceklerini düşünmeleri oldukça yanlıştır.Kendi stiliniz kendiniz yaratabilir ve şıklı adı altında bir modaya uyum sağlayabilirsiniz.Alternatif seçeneklerinizin dar olduğunu düşünmenizde oldukça yanlıştır.Alternatifleri artırmak sizin elinizdedir.

Marka giyinmek için giyinmek çabasında olmanızda yanlıştır. Çünkü marka giyinmek modaya ayak uydurmak değildir. Moda olan geniş bir tişört sizi oldukça paspal gösterebilir. Kendi bedeninize uygun giyinerek kendi içinizdeki şıklığı ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı markaları kombin edebilir ve bu kombinle kendinizi daha huzurlu hissedebilirsiniz.
Moda size uymasa da mutlaka kendi kalıbınıza oturan bir tarzınız olsun. Bu tarza karar verirken gideceğiniz ortamları da düşünerek ele almayı da unutmayın. Beğendiğiniz renkler moda dahilinde değilse bile tarzınıza hitap ediyorsa alabilir ve kendi modanızı kendiniz yaratabilirsiniz. Tarzınızın oluşması sosyal hayatta kolay benimsenmenize neden olur ve kişiler size bir hediye almayı düşündüklerinde hangi tarz giyim kuşama yakın olduğunuzu bilirler ve her iki taraf içinde mutluluk olur.

Girdiğiniz bir mağazada satıcının size sunduğu her öneri size uyacak ya da almanız gereken bir moda değildir. Aynı renklere bürünmüş bir kıyafet sizi itici gösterebilir. Yani farklı renklerle de uyum sağlayabilirsiniz. İki tane kareli ve ya çizgili olan kıyafetleri üzerinizde bulundurmayın. Şıklıktan ziyade göz yoruculuğunun ötesine gitmez.
Moda dergilerini,moda markaları takip ederek size hitap eden bir çok üyeyi bir arada görebilir ve şık olabilirsiniz.Erkeklerin duruşunu asil kılan giydiği kıyafetlerdendir.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Moda Nedir
Özellikle biz bayanların ağzından düşürmediği bir kelime varsa oda ‘’moda’’ kelimesidir.Bizim için herşeyin bir modası vardır.Giydiğimiz elbiseden , saç modelimize , ev dekorumuza kadar.Hepimizin üye olduğu bir moda dergisi ve takip ettiğimiz moda sitelerimiz vardır.peki hayatımızda bu kadar yer kaplayan Moda ...
Moda Ne Demektir
Moda, aklınıza gelebilecek A’dan Z’ye her şeyi kapsayan bir dışsal görünüştür. İlk sırayı moda kavramında giyile kıyafetler oluşturmaktadır. Günümüzde moda ile uğraşan birçok kişi yılım modasını belirlemekte ve bizlere sunmaktadır. Moda aslında kişinin giydiği kıyafeti kendisine yakıştırması ve ...
Kıyafet Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Kıyafet seçimlerinde dikkat edilme nedenlerinden en başta geleni kişinin kendisine yakışanı giymesi ve güzel görünme adına tercihlerde doğru karar verilmesidir. Bilinmeyen ufak detaylar nedeni ile kendinize yakışmayan bir kıyafetle karşı karşıya kalabilir ve bu durumdan hoşnut olmayabilirsiniz. Bu durumu ortadan kaldı...

Yorumlar