Kişisel Site

Ekmek Kilo Aldırmaz

10 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 443 views Görüntülenme

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar , ilk defa diğer diyetisyenlerin aksine ezber bozan bir açıklamayla ekmeksiz diyet olmuycağını söyledi ve ekledi ‘’ Ekmek Kilo Aldırmaz’’.

Popüler kültürün diyetleri olarak adlandırdığı ekmeksiz diyetlerin , insanı zafıylatırken insan sağlığına zarar verdiğini idda etti.Ayrıca ekmeğin , bizim kültürümüzdeki yerini vurgulayan Kanar , ekmeksiz bir sofra düşünülemez.O bizim sofralarımızın baş tacıdır dedi.

Ekmeksiz yapılan diyetler sonucunda bir çok insanın sağlığını kaybettiğini söyleyen Kanar , ekmeksiz verilen kilolarında kısa sürede fazlasıyla geri alındığını ekledi.Ayrıca , kalp damar rahatsızlıklarında, böbrek hastalıklarında, yeme ve davranış bozukluklarında, diyabet hastalığında, karaciğer hastalığında ve daha birçok sağlık probleminde artışa neden olduğunuda açıkladı.Eğer amaç sağlıklı kilo vermekse Ekmeksiz diyet olmaz.

Tam tahıllı ekmeklerin diyetlerin vaz geçilmez unsuru olduğunu söyleyen Kanar , bu ekmeklerin , diyetten solayı yavaşlayan metabolizmayı hızlandırıp , daha kolay kilo vermemizde en önemli faktör olduğunu belirtti.Ayrıca diyet esnasında tam tahıllı ekmek tüketimi , verilen kiloların geri alınmasınında önune geçicektir.Sürekli olarak , tam buğday, çok tahıllı, yulaf ve çavdar ekmekleri tüketiyorsanız , karın çevrenizdeki yağlanmanın azalıp yerine kas dokusunun oluştuğunu görceksınız.Kalori olarak en düşük kalorili besin gruplarından olan ekmek , kısa sürede vücudunuzda enerejiye dönuşup yakılıcaktır.

Ekmek ayrıca cilt elastikiyetini koruyarak , vücutta sarkmaların oluşmasınada mani olucaktır.Uzun lafın kısası Ekmek artık diyetlerin en temel besin maddesi olarak karşımıza çıkmakta.Sağlıklı bir şekilde , diyet yapıp , kilo vermek istıyorsanız , ekmeği hayatınızdan çıkartmıycaksınız.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Kadın Şiddet
Evet bayanlar bitip tükenmeyen yaramız şiddet, maalesef günümüzde, her 10 kadından 2 si öle ki, şiddete maruz kalıyor. Artık dur demeliyiz buna, neden kendimizi ezdiriyoruz? bizde insanız, özgür bir dünyada yaşıyorsak eğer, herkes gibi bizlerde hakkımızı aramalıyız susmamalıyız. Susunca'da eziliyoruz en azından s...
Birkaç Diyet Listesi
Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli kural alınan besinlerin kalori miktarının ne az ne de çok olmasıdır. Yani her vitamin ve proteinlerin vucudun yeteri kadar almasıdır. Diyet demek sağlığımızı koruma altına almaktır. İşte birkaç sağlıklı diyet listesi önerileri; Sabah; **1 bardak taze sıkılmı...
Zayıflamayı Kolaylaştıran Seçenekler
Zayıflamak, kişinin var olduğu bedenden başka bir bedenmiş gibi şekil almasını sağlamaktır. Zayıflama daha çok kilo alımı ile istenilen bir eylemdir. Bu eylem vücuda karşı koyma savaşı yani direnmedir. Kişinin alışmış olduğu düzenden sıyrılarak farklı bir düzende devamlılığını sağlamasıdır. Zayıfl...

Yorumlar