Kişisel Site

Diyet Koçluğu Nedir

10 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 570 views Görüntülenme

Son zamanların moda sözcüğü Diyet koçluğu.Hemen hemen her ünlünün bir zayıflama serüveni var ve yine hepsinin bir Diyet Koçu bulunmakta.Bunu televizyon ve gazetelerden sıklıkla duymaktayız.O zaman insanın aklına şu soru geliyor.Diyet koçu kimdir ? Diyet Koçluğu tam olarak ne işe yaramaktadır ? Diyetisyenden farkı nedir ?

Diyet koçu : hangi diyeti yaparsanız yapın ; bu ister dukan diyeti olsun , ister karatay , ister isveç diyeti fark etmez sizi bu yönde motive eden ve destek olan kişiye verilen sıfattır.Yaşam koçundan farklı olarak diyet koçları sadece Diyet konusuna yoğunlaşırlar.

Diyet koçu tam olarak ne işe yarar diye düşünuyorsanız ; diyet koçu diyetlerin sekteye uğradığı , insanın vücut direncinin tükendiği , psikolojik olarak diyeti taşıyamacığını düşündüğü anlarda orataya çıkar ve kişiye anya vazifesi görerek , diyete tekrar tutunması için onu motive eder.Yapılan görüşme ve konuşamalarla kişiyi tekrar diyetıne sarılmaya iter.

Diyet Koçları asla diyetisyen değildirler.Diyetisyenler tıp eğitimi almış hastaya reçete yazabilen ve diyet listesini veren kişilerdir.Diyet koçları ise diyetisyenlerin verdiği listeye hastaya uygulatan ve diyetten kopmamaları için onları motive eden kişidir.Yani Diyet koçlarının işleri , diyetisyenden gelen hastaylandır.

Diyetisyen koçu olabilmek için normal koçluk eğitimi almanız kafidir.Son dönemlerin moda mesleği olan Diyetisyen koçluğu ile , kilo vermekte zorlanan birçok ünlünunde kilo verdiği görülmektedir.

Etiketler :

Benzer Yazılar

elektironik-sigaranin-zararlari
Sigara kullanıcılarının gerçek sigaralardan kurtulmaları için özel bir formül ile yurtdışında geliştirilmiş olan elektronik sigara; bilim adamları tarafından ince elenip sık dokunarak hazırlanmış bir üründür. İnsanların sigaradan uzaklaşmalarına yardımcı olarak formülü ve yapısıyla dikkat çeken elektronik...
Nano Hair
Sarımsak yağı, argan yağı, üzüm çekirdeği yağı ve badem yağı karışımı ile elde edilen ve özel bir formülü bulunan tamamen bitki özlü Nano Hair şampuan; saç sorunları bulunan insanlara muhteşem öneriler sunuyor. Saç bakımında etkin bir rol oynayan şampuan bu şampuan ile saç dökülmesine ve oluşan kellik p...
Canlı Radyo
Eskiden radyolara olan rağbet, daha sonra yerini televizyona ve sonrasında da internete bırakarak, adeta unutulmaya yüz tutar bir hale geldi. Neticesinde de 20 sene öncesine kadar büyük bir ilgi ve merakla takip edilen radyolar; artık evlerimizin bir köşesinde tozlu bir hal almaya başladı. Artık radyolara olan rağbetin düş...

Yorumlar