Kişisel Site

Canlı Radyo Dinle

22 Ocak 2014 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 1.181 views Görüntülenme

Eskiden radyolara olan rağbet, daha sonra yerini televizyona ve sonrasında da internete bırakarak, adeta unutulmaya yüz tutar bir hale geldi. Neticesinde de 20 sene öncesine kadar büyük bir ilgi ve merakla takip edilen radyolar; artık evlerimizin bir köşesinde tozlu bir hal almaya başladı. Artık radyolara olan rağbetin düşüşü; radyoların bir daha hiç kullanılmayacağı düşüncesini de ortaya atmaya başlamıştı. Daha sonra internetin hayatımıza giriş yapması ile birlikte artık radyoların tarih olacağı düşüncesine kapılan milyonlarca insan ne kadar çok yanıldıklarını da gördüler.

Hayatımızın hemen hemen her alanına güçlü bir etki ile giriş yapan internet; radyolara olan ilgiyi de arttırmaya yaradı. Artık tüm radyo kanalları internet üzerinden resmi web siteleri aracılığıyla yayın yapmaya başladılar. Böylece radyolardaki gibi frekans ayarıyla uğraşmak, hangi radyonun, hangi frekansta olduğunu bulmak derdi de ortadan kalktı. Yerel ve yabancı yayın yapan yüzlerce radyo kanalı; artık internet aracılığıyla ayağımıza kadar geldi. Böylece sürekli elimizin altında bulunan bilgisayarlarımız aracılığıyla bir yandan internette vakit geçirirken, oyun oynarken veya işlerimizi hallederken; diğer yandan canlı bir şekilde canlı radyo dinle seçeneği ile istediğimiz radyo kanalını dinleme fırsatına sahip olduk. Böylece geçirdiğimiz vakitten aldığımız haz ve keyif de 2 katına çıkmaya başladı. Radyolara adeta hayat veren internet; radyoları kesintisiz olarak ayağımıza getirdi. Bu şekilde belki de en popüler olduğu zamanlardakinden bile daha fazla rağbet gören radyo kanalları; artık Türkiye’nin 4 bir yanından da dinlenilebilme imkanıyla karşı karşıya kaldı. Yani eskiden sadece bazı bölgelerden dinlenilebilen yerel radyo frekansları; artık internet aracılığıyla otomatik olarak her yerden dinlenilmeye başladı.

Canlı radyo dinle seçeneği ile tüm radyo kanallarını ayağımıza kadar getiren online radyo siteleri; bizlere bu hizmeti, 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak, takılma sorunu yaşamadan ve ücretsiz bir şekilde sunmaya başladılar. Böylece günlük yaşamın stresi ve sıkıntısı içerisinde biraz olsun nefes alma imkanı bulmuş olduk. Evde otururken veya iş yaparken, işe giderken, yolculuk ederken, işte çalışırken, sıcak bir arkadaş ortamındayken ve daha bunun gibi bir sürü durumda rahat rahat internet bağlantısı aracılığıyla ile tüm radyo kanallarını dinleme imkanına sahip olduk.

Türkiye’de farklı farklı alanlarda yayınlar yapan yüzlerce radyo kanalı; artık internet üzerinden hizmet veriyor. Bu radyo kanalları içerisinde herkes rahatlıkla kendine uygun bir radyo kanalını ve radyo kanalları içerisinde yer alan gün boyu yayınlarda da yine kendi tarzına uygun program ya da programları bulabilirler. Böylece gün boyu yaşadıkları stres ve sıkıntılardan da biraz olsun sıyrılma imkanı bulurlar. Ayrıca günlerini daha keyifli, dolu ve eğlenceli geçirme fırsatına sahip olurlar. Türkiye’de internet üzerinden radyo yayıncılığı yapan birçok radyo kanalı var. Hatta son dönemde piyasada kendine yer bulan radyo kanalları; işe direkt olarak internetten başlıyorlar ve sadece internet üzerinden erişim sağlama imkanını dinleyicilerine sunuyorlar. Türkiye’de yer alan yerel ve yabancı radyo kanalları içerisinde farklı farklı alanlarda yayınlar yapan yüzlerce radyo kanalı var. Kimisi haber, kimisi gündem, kimisi spor, kimisi maç yayını, kimisi müzik, kimisi kültür-sanat, kimisi turizm, kimisi ders, kimisi ekonomi v.s. gibi alanlarda yayınlar yapıyor. Yine bu alanlarda da farklı farklı yayın politikası benimsemiş olan yüzlerce radyo kanalı var. Mesela müzik alanında yayınlar yapan radyo kanalları içerisinde, genel olarak müzik yayını yapan, sadece müziğin tek bir türüne göre yayın yapan veya yabancı müzik yayın yapan da yine birçok radyo kanalı var. Arabesk, Türkçe pop, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, yabancı pop, slow müzik, rock, hip-hop, jazz, klasik müzik gibi müziğin farklı farklı türlerinde yayınlar yapan müzik radyoları; Türkiye’de farklı türlerde müzik dinlemeyi seven milyonlarca insana, internet üzerinden bu hizmeti sunuyor ve onlara 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak bu yayınları dinleme ve takip etme olanağı sunuyor. Ayrıca müzik yayını yapan radyo kanalları dönem dönem çok özel müzik programlarını da dinleyicilerine ulaştırıyorlar. Ayrıca Türkiye’nin belirli bölgelerinde zaman zaman gerçekleşen çok özel konserleri de yine dinleyicileri ile canlı bir şekilde buluşturuyorlar. Türkiye’de bu anlamda üst düzey yayınlar yapmakta olan ve dinleyicilerine bu imkanı dolu dizgin sunan müzik radyoları; unutulmaya yüz tutmuş çok değerli eserleri, en güzel parçaları ve muhteşem şarkıları da dinleyicilerine ulaştırıyorlar. Bunun yanı sıra en çok hit getiren parçalara da yine bünyelerinde yer veren müzik radyoları; canlı radyo dinle seçeneği ile bütün bu fırsatları dinleyicilerine sunuyorlar.

Müzik alanı dışında farklı farklı alanlarda yayınlar yapan yüzlerce radyo kanalının olduğunu söylemiştik. Bu radyo kanalları içerisinde gündemi yakından takip edebileceğiniz ve en son gelişmeleri sıcağı sıcağına dinleyebileceğiniz radyo kanalları da var. Ülke ve dünya gündemine bomba gibi düşen haberleri, gelişmeleri ve tüm detayları tarafsız bir şekilde sıcağı sıcağına dinleyicilerine ulaştıran bu radyo kanalları; böylece dinleyicilerine gündemden haberdar olma fırsatı sunuyor. Ayrıca çok özel programlarla da dinleyicilerine destekleyen ve bünyelerinde barındırdıkları açık oturumlarla da onlara gündeme dair gelişmelerden daha iyi haberdar olma ve çok daha fazla bilgi sahibi olma imkanı sunan bu radyolar; böylece Türkiye’nin ve dünyanın tüm gelişmelerinden anında haberdar olmanıza yardımcı oluyor.

Canlı radyo dinle seçeneği ile Türkiye’deki ve dünyadaki gelişmeleri sıcağı sıcağına dinleyicileriyle buluşturan online radyo kanalları içerisinde öğrenciler için de derslerin anlattığı ve sınav sistemiyle ilgili can alıcı bilgilerin paylaşıldığı radyo kanalları yer alıyor. Bunun yanı sıra; kültür ve sanat alanında yayınlar yapan radyo kanalları da yine özellikle genel kültür alanında insanlara çok özel bilgiler sunuyor ve bilgilenmelerine yardımcı oluyor. Böylece daha bilinçli bir toplum ve gelişmişlik düzeyi yükselmiş bir Türkiye de kaçınılmaz oluyor. Bu anlamda gerçekten de çok faydalı ve yararlı bir hizmet yapmayı başarmış olan radyo kanalları; internet üzerinden frekans ayırımı gözetmeksizin Türkiye’nin 4 bir yanından bağlanma imkanlarını da kullanıcılarına sunarak, her alandan çok daha geniş bir kitlenin faydalanmasına yardımcı oluyor. Radyo kanallarının 80’li yıllarda radyolar aracılığıyla popüler olmasından sonra televizyonun yavaş yavaş hayatımıza giriş yapması ile birlikte bu popüler son bulmuştur. Daha sonra internetin de giriş yapması ile birlikte iyice unutulan radyo kanalları; daha sonra yine internet aracılığıyla hayata dönmüş ve dönüşü de 80’li yıllardan daha da popüler bir çerçevede gerçekleşmiştir. İnternetin faydaları arasında yer alan internetten radyo dinleme imkanı; bu sektörde çalışan milyonlarca insanın da yeniden ekmek yemesine olanak ve imkan sağlamıştır ve böylece radyo sektörüyle birlikte dolaylı olarak işsizlik sorunu da bir anlamda azalma göstermiştir.

Artık internetin hayatımızın hemen hemen her bölümünde yer alması radyo kanallarının da ilgisini çekmeye başladı. Bu nedenle radyolar internet ortamına taşındı. Hatta sonradan kurulan radyo kanalları sadece internet üzerinden hizmet vermeye başladı, tüm insanlara canlı radyo dinle seçeneği ile internet aracılığıyla kesintisiz olarak 7/24 radyo dinleme imkanı sundu.

Etiketler :

Benzer Yazılar

elektironik-sigaranin-zararlari
Sigara kullanıcılarının gerçek sigaralardan kurtulmaları için özel bir formül ile yurtdışında geliştirilmiş olan elektronik sigara; bilim adamları tarafından ince elenip sık dokunarak hazırlanmış bir üründür. İnsanların sigaradan uzaklaşmalarına yardımcı olarak formülü ve yapısıyla dikkat çeken elektronik...
Nano Hair
Sarımsak yağı, argan yağı, üzüm çekirdeği yağı ve badem yağı karışımı ile elde edilen ve özel bir formülü bulunan tamamen bitki özlü Nano Hair şampuan; saç sorunları bulunan insanlara muhteşem öneriler sunuyor. Saç bakımında etkin bir rol oynayan şampuan bu şampuan ile saç dökülmesine ve oluşan kellik p...
Vicdanınızın Sesi ‘Çocuk’
Hayat akıp giden bir zaman tünelidir. Bu zaman tünelinde her an aynı rota izlenilmez. Sosyal hayat denilen bir çevre söz konusudur ki, bu çevre çoğu zaman yaşama dair ritimlerimizi bozar ve geçtiğimiz zaman tünelinden bize dar kalıplar içersinde geçme gibi bir olumsuzlukla karşılaştırır. Bu olumsuzluklar karşısı...

Yorumlar