Kişisel Site

Burç’unuza Göre Diyet

2 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 404 views Görüntülenme

Yaptığımız diyetlerde bize yardımcı olması adına burçlarımızın diyete olan yaklaşımını incelememiz bizlere yardımcı olabilir. Yeme şeklimize yön verebilir ve vazgeçmemiz gereken bir çok davranışta yardımcı nitelik taşıyabilir.

Koç burcu,
Fazlasıyla hayatında aburcu bura yer veren koç, kilo alımına oldukça müsait bir yapıya sahiptir. Hayatından çıkarabilmese de bunu aza indirmesi kendisi için oldukça faydalı olacaktır. tuzdan ve alkolden uzak durun. Tatlıya olan düşkünlüğünüzü azaltmalı ya da az şeker içeren tatlıları tercih etmelisiniz. Hayatınızda hemen hemen hiç yer almayan sebzeye yer vermelisiniz.

Boğa Burcu,
Boğa burcu oldukça yemeyi seven bir burçtur.Yemek en büyük zevklerinin arasında yer almaktadır.bu da demektir ki kilo almakta her an karşı kalmasıdır.Bu nedenle fazla karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmalı ve iyot içeren besinlere yönelmelisiniz.Öğünlerinizde asla ihmal etmemiz gereken şey ise bol yeşillik içeren bir salata kasesidir.Diyet listenizde mutlaka ıspanağa yer vermeyi de unutmamalısınız.

İkizler Burcu,
İkizler burcunun yeme konusunda en büyük yaptıkları hata fazla hareketli olmalarından dolayı yeme eylemini de bir an önce gerçekleşip bitirmek istemeleridir.Oldukça hızlı bir şekilde besinleri çiğnemeden yutarlar.Besinleri gereğince çiğnemeli ve kilo alımına engel olmalısınız.sakinleşmek adına bir çok bitki çayını denemenizde fayda vardır.Balık,az biraz tere yağı ve üzüm gibi meyveleri tüketmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Yengeç Burcu,
Şeker, tuz ve baharata olan düşkünlüğünüzden az da olsa vazgeçmelisiniz. Hassas midenizi daha çok süt ve süt ürünleri ile buluşturarak rahatlatabilirsiniz. Bol miktarda yeşil olan her sebzeyi sofranızda bulundurmalısınız.
Aslan Burcu,
Aslan burcu yemeği seven burçlardandır. Genellikle ev değil dışarı yemeklerini tercih ederler. bu nedenle diyette pek de başarı sağlayamazlar. Bu nedenle en azından porsiyonları azaltmayı deneyebilirsiniz. Limon, şeftali ve tavuk eti tercihlerinizin arasında olmalıdır.
Başak Burcu,
Başak burcu, şekerlemeyi severler. Fakat kalp rahatsızlıkları nedeni ile bu düşkünlüğü aza indirgemelisiniz. genellikle ekmekle doyduğunuza inandığından çözüm olarak en azından ekmeği ufak dilimler halinde tüketmeyi denemelisiniz. Oldukça yemekten zevk aldığınız elma sizin kurtarıcınızdır.

Terazi Burcu,
Hassas bir yapıya sahip olmalarında dolayı diyet şekli oldukça önemlidir.Özellikle asitli içeceklerden uzak durmalı ve daha çok bağırsaklarınızı yumuşatıcı yiyecekleri tercih etmelisiniz.

Akrep Burcu,
Bu burca sahip olan kişiler genellikle deniz ürünlerini tercih etmeli ve bu ürünlerin yanında sebzeyi bolca tüketmelidirler. Beslenme düzeni bu burcun stres ve gerginliğini yok eder.

Yay Burcu,
Yay burcunun dünyası da atıştırmacalar dır.bu nedenle öğün atlayarak sık sık diyet bozanlar arasında yer almaktadırlar.Kabuklu yiyecekleri tercih etmeli,diyet süresince çiğ sebzeleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

Oğlak Burcu,
Vitamin konusunda özensizdir. bu nedenle cilt sorunları ile de karşı karşıyadır. vucut direnci eksik alınan vitaminler nedeni ile rahatsızlıklara oldukça açıktır.diyetini bolca sebze ve meyve vitamin bakımından zengin seçeneklerle yapmalıdır.

Kova Burcu,
Genellikle yemek yemeyi unutan bir burç olması nedeni ile değişik lezzetleri tatmayı seviyorum der. Fakat vücudu demir açısından hep bir eksiklik taşımaktadır. Özellikle sofra tuzu tercih etmeli ve deniz ürünleri yönünde değişik lezzetlerinizi değerlendirmelisiniz. Meyve olarak narı tercih etmeli ve bağırsak sisteminizi güçlendirmeye çalışmalısınız.

Balık Burcu,
Fazla kurallı diyetler sizi hemen vazgeçmeye yönlediğinden daha esnek diyetler tercih etmeli ve duygusal olarak hemen vazgeçmemelisiniz. vücutta daha çok demir birikimi yapmalı ve maydanozu eksik etmemelisiniz.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Birkaç Diyet Listesi
Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli kural alınan besinlerin kalori miktarının ne az ne de çok olmasıdır. Yani her vitamin ve proteinlerin vucudun yeteri kadar almasıdır. Diyet demek sağlığımızı koruma altına almaktır. İşte birkaç sağlıklı diyet listesi önerileri; Sabah; **1 bardak taze sıkılmı...
Zayıflamayı Kolaylaştıran Seçenekler
Zayıflamak, kişinin var olduğu bedenden başka bir bedenmiş gibi şekil almasını sağlamaktır. Zayıflama daha çok kilo alımı ile istenilen bir eylemdir. Bu eylem vücuda karşı koyma savaşı yani direnmedir. Kişinin alışmış olduğu düzenden sıyrılarak farklı bir düzende devamlılığını sağlamasıdır. Zayıfl...
Şok Diyetlerin Sakıncaları
Her insan zayıf olmak ve fit bir görüntüye sahip olmak ister.Bunun içinde türlü çeşit diyet ler uygularlar.Diyet yapma sürecine kadar geçen süre ne kadar gergin ve stresliyse , diyetten itibaren başlıyan süreçte o kadar huzur dolu ve rahattır.Az yemek yediğiniz için bedeninizi yormazsınız ve gerginliğiniz gider.Çok ...

Yorumlar