Kişisel Site

Burçlar ve Özellikleri

2 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 592 views Görüntülenme

Burçlar yaşantımıza etki eden bir dal ise bu etki eden burçların kişiliğimize ve karakterimize yakın özellikler taşıması gerekmektedir. Bu da demektir ki burçların bir adı ve taşıdığı belirli başlı özellikleri vardır. bu özelliklerin bize yakın olma nedeni gezeğenler ile doğduğumuz zamana endekslidir. Burçlar her ne kadar kişiliklerimize yakın da olsa bu kişilikleri tam anlamıyla yansıtır manasını taşımaz.

Öyle ki bazı insanlar yakından uzaktan alakası olmadığını bile belirtirler. Buna da yükselen burç devreye girer ve sizi etkileyen bir burç daha ortaya çıkmış olur. Yükselen burçlar ise kişinin doğduğu saat baz alınarak hesaplanır ve adını alır.

İşte burçlar ve özellikleri;

Koç burcu ve taşıdığı belli başlı özellikler;

Koç burcu zekidir. Yaptığı ilerde mantığını kullanır ve bir başkasına yaptığı iyiliğin kendisine daha iyi bir ödül olarak döneceği inancını taşır. Bu inanç nedeni ile de koçlar cömerttir. Öncülerdir denebilir çünkü becerileri yönetici konumu taşıyacak kadar güçlüdür. Başkalarının özel hayatlarını kurcalamayı sevmezler, çünkü onlar için öncelik kendi özel hayatlarıdır. Hayata eğlenceli ve her zaman pozitif bakarlar.

Boğa Burcu ve taşıdığı özellikler;
Boğa burcu yenilgileri sevmeyen bir burçtur. Hayat dair olumsuzluklarda pes etmez ve var olan güçleriyle devamlı bir mücadele halindedirler. Bu nedenle de küçük şeylerden mutlu olmasını bilen bir yapıları vardır. boğaların neşelerini anlamak için çocuk gözüyle bakmak yeterlidir Çünkü ince esprilerden rahatsız olurlar.Açık net ve kısa şakalardan hoşlanırlar.En büyük zevkleri şık giyinmek ve bu şıklığa yakışacak bir şık restorantta yemek yemektir.Boğa insanı merhametli olması nedeni ile çevredeki insanlara oldukça yardımseverdir.

İkizler Burcu ve Taşıdığı özellikler,
Eğer umutsuz ve mutsuzsanız ikizler burcuna sahip bir kişinin yanında var olmanız mutsuzluğunuzu silmeye yetecektir. İkizler burcu oldukça hareketi ve neşeli insanlardır. ayak uydurmak da zorlanabilirsiniz. Çok çabuk karar veren bir özelliğe sahip olduklarından ani karlarla hayatlarını aniden değiştirebilirler. İkizler burcu karşıdaki kişiyi konuşma becerisi ile kolayca etkisi altına almayı başarır. Konuşamalrı sinirlendikleri anda kırıcı ve kaba olabilir.

Yengeç Burcu ve Taşıdığı Özellikler,
Yengeç burcu duygularını yoğun yaşaması nedeni ile melankolik bir yapıları vardır da denebilir. Olayları hep duygusal olarak değerlendirirler. Hafızaları güçlü olmasına karşın dikkatsizlikleri ön plandadır. duygusallığın yerini saldırganlığın aldığı hayatlarındaki tek konu aile değerleridir. Birinin sizi anlamasını istiyorsanız seçiminiz yengeçten yana olmalıdır. Hırslı yapılarından dolayı paraya önem verirler. Arkadaşlık ilişkilerine aile kadar değer verirler.

Aslan Burcu ve Özellikleri,
Aslan burcu, ben merkezci burçtur. Çevresi daima kalabalıktır ve daima ben konusu öndedir. Sanatsal ruhları fazladır. Ben duygusunun önde olması nedeni ilede pohpohlanmayı ve taktir edilmeyi oldukça severler. Karşıdaki kişiye duygularını kabul ettirmede üstünlük sağlarlar. Enerjileri daima yüksektir.

Başak burcu ve Özellikleri,
Başak denilince ilk akla gelen özellik düzen, titizlik ve disiplindir. Başak burcundaki kişilerin dağınıklığa asla tahammülü yoktur. Daima araştırmacı bir zekaya sahiptirler. sorumlulukların fazlasıyla bilincindedirler ve hiçbir aksamaya tahammülleri yoktur. İsteklerinin başında sevgi ve ahlaki değerlerdir. Kıvrak zekaları ile en ince esprileri kolayca anlar ve gene ince bir espri ile cevap vermesini becerirler. Karşılık beklemeden iç güdüsel olarak kendilerini feda edebilirler. Çalışma hayatlarında oldukça başarılıdırlar.

Terazi Burcu ve Özellikleri,
Hayatlarındaki tek hedef huzurdur. Gülüşleri ile karşıdaki kişiyi kısa sürede etki altına alabilirler. Nerede ne yapması gerektiğini çok iyi bildiğinden dolayı hatayı pek sevmezler. Güzelliğe önem verirler. Hayatın hep güzel yanarlını ele alırlar. Arkadaşlıkları derin değildir. Onlar için önemli olan o an için huzuru bulmaktır. Tartışmayı sevmez ve kelimeleri oldukça seçicidir. Başakları için savaşmayı sevmediklerinden bunu hep karşı taraftan beklerler.

Akrep Burcu ve Özellikleri,
Akrep burcundaki kişiler oldukça tutkuludurlar. Zekaları ile düşmanlarını dahi kendilerine hayran bırakabilirler. gizli kapaklı işleri severler. Fazla konuşmayı sevmezler. İlkeleri ya hep ya hiçtir. Tabuları yıkmayı severler ve vazgeçmezler. Cinsel enerjileri oldukça yüksektir.

Yay Burcu ve Özellikleri,
Neşe denince akla gelmesi gereken burç, yay burcudur. Genellikle iç güdüleri ile hareket eder ve içlerinden geldikleri gibi davranmayı severler. Oldukça iyi niyetli bir yapıya sahiptirler. Hayat dolu olmaları nedeni ile hareketleri oldukça rahat davranışlar sergilemesine sebep olur. Felsefeleri geçmişe bakmak değil geleceğe bakmaktır. Umutsuzluğa kolay kolay kapılmaları nedeni ile genellikle hayalperesttirler. Seyahati severler ve felsefeye düşkündürler.

Oğlak Burcu ve Özellikleri,
Uzun vadeli planlar yaparlar ve oldukça sabırlıdırlar. dikkatli ve işlerine özverilidirler. gelenek ve göreneklerine bağlıdırlar. güven duygusunda ve para konusunda oldukça başarılıdırlar. Oldukça alçak gönüllülerdir. İyi bir ebeveyn niteliğini taşımaktadırlar.

Kova Burcu ve Özellikleri,
Bu burca dahi burcu denir. Nedeni ise olanı yıkmaz yeniden başka bir şekilde adlandırmak adına yaratıcılıklarını kullanırlar. Özgürlüklerine oldukça düşkünlerdir. aynı anda bir çok konu ile ilgilenebilirler. eğlenmeyi severler. Arkadaşlık duyguları çok gelişmesine rağmen bağlılık duygusunu gereksiz bulurlar. Teknolojiye oldukça düşkündürler.

Balık burcu ve Özellikleri
Arkadaşlık ilişkileri oldukça güçlüdür. hayal dünyaları oldukça güçlüdür. Cömerttirler. Altıncı hisleri oldukça kuvvetlidir. Oldukça duygusaldırlar. Romantik bir kişiliğe sahiptirler. okumayı ve yazmayı oldukça severler.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Burç Diyet
Yaptığımız diyetlerde bize yardımcı olması adına burçlarımızın diyete olan yaklaşımını incelememiz bizlere yardımcı olabilir. Yeme şeklimize yön verebilir ve vazgeçmemiz gereken bir çok davranışta yardımcı nitelik taşıyabilir. Koç burcu, Fazlasıyla hayatında aburcu bura yer veren koç, kilo alımına old...

Yorumlar