Kişisel Site

Baş Ağrısını İlaçsız Olarak Geçirmenin Yolları

26 Aralık 2013 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 516 views Görüntülenme

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sürekli olarak baş ağrısından solayı alınan ağrı kesiciler , baş ağrısını kronik bir hala dönuşturur ve o saatten sonra artık ağrı kesicilerde çok fazla etki etmez.Ülkemizde her 3 kişiden birinin bu rahatsızlığı çektiğini düşünursek , önemini daha iyi kavramış oluruz.

Baş ağrısının en kötü yani tam tamına 250 çeşidi olmasıdır.Yani her insanın çektiği ağrı ve ağrıyı çekiş tarzı diğer bir insanın başının ağrısından farklıdır.Bunun içinde eczanelerde hatta hatta marketlerde bile baş ağrısı için satılan ilaçları alıp kullanmanın çok anlamı yoktur.Önce uzman bir hekime gidip , onun tavsiye ediceği ilaçları kullanmanız çok daha etkili olucaktır.

Ben bu yazımda sizlere baş ağrısını ilaç kullanmadan önlemenin yollarından bahsedicem :

– Baş ağrısını en çabuk tetikleyen şey açlık hissidir.Uzun süre aç kalmak baş ağrısına sebebiyet vercektir.Bunun içinde çok uzun süre aç kalamamaya özen gösterin.
– Sabahları yataktan baş ağrısı ile uyanıyorsanız bu büyük bir diş probleminin habercisidir.Hemen bir diş hekimine baş vurun.
– Uzun süre bilgisayar başında oturan biriyseniz bu sizin boynunuzda ve belinizde ağrılara neden olucaktır.Bu ağrılarda baş ağrısı yapıcaktır.Budurumda saç kurutma makinanız kurtarıcınız olucaktır.Saç kurutma makinası ile ensenize sıcak olarak dairesel masaj yapın.Baş ağrınızı kısa sürede geçiridğini görceksınız
– Düzensiz uykuda baş ağrısına neden olur.Uzun süreli yada kısa kesik kesik uykular baş ağrınızı tetiklıycektir.Onun için uyku düzeninize dikkat etmelisiniz.
– Kitap yada gazete okurken baş ağrısı çekıyorsanız bu bilmediğiniz bir göz rahatsızlığının habericisidir.En kısa zamanda bir göz doktoruna baş vurmanızda fayda olucaktır.
– Stres de baş ağrısına neden olur.Onun için mümkun oldukça stresten uzak durmalısınız.
– Az su içimi kanın pıhtılaşmasına neden olur ve oksijen emilimini azaltır.Az oksijende baş ağrısına yol açar.Bunun önune geçmek için bol bol su içmelisiniz.
– Sigara içmek , hava kirliliği bunlarda beyne giden oksijeni azaltır ve baş ağrısı yapar.
– Soğuk Jel kompress ile boyuna ve omuzlara yapılan masaj baş ağrılarınızı hafifletir.Kompleksi 1 dakika uyguladıktan sonra 3 dakika ara verip sonra tekrardan uygulayın.Bu baş ağrınıza son derece iyi gelicektir.Daha sonrada nane yağı ile şakaklarınızı ovalayın.Bu sizi rahatlatıcak ve dah arahat nefes almanısı sağlayıp baş ağrınızı geçiricektir.
– Haftada bir kaç kere temiz havada spor yapın.Bu bedeninizi rahatlatıcak ve baş ağrınızın önune geçicektir.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Ninniler Ağrı Kesiyor
Her annenin evladı için söylediği ninniler vardır.Ninni sesini duyan bebekler anne sıcaklığına sarılır gibi sakinleşır.Ağlıyan bir bebeğin ninni sesinden sonra gülmeye başlaması yada sakinleşmesi ne kadar ilginçtir değilmi? Ninnilerin bizlerin bilmediği bir büyüsü olduğu kesin. İngiltere'deki Great Ormond Str...
Moda Nedir
Özellikle biz bayanların ağzından düşürmediği bir kelime varsa oda ‘’moda’’ kelimesidir.Bizim için herşeyin bir modası vardır.Giydiğimiz elbiseden , saç modelimize , ev dekorumuza kadar.Hepimizin üye olduğu bir moda dergisi ve takip ettiğimiz moda sitelerimiz vardır.peki hayatımızda bu kadar yer kaplayan Moda ...
Moda Ne Demektir
Moda, aklınıza gelebilecek A’dan Z’ye her şeyi kapsayan bir dışsal görünüştür. İlk sırayı moda kavramında giyile kıyafetler oluşturmaktadır. Günümüzde moda ile uğraşan birçok kişi yılım modasını belirlemekte ve bizlere sunmaktadır. Moda aslında kişinin giydiği kıyafeti kendisine yakıştırması ve ...

Yorumlar